بازکردنِ در از طریق گوشی همراه، با اپلیکیشن Z4 Farsi انجام می‌شود. برای اتصال دستگاهِ دربازکن به تلفن کننده از رله کلاسیک 01 (تصویر زیر) استفاده کنید، که لازم است  به طور جداگانه تهیه شود؛ اپلیکیشن Z4 فارسی نیز به رایگان در بخش دانلود های وبسایت ارائه شده است. 

 یا 

حال مراحل زیر را بترتیب انجام دهید:

۱- تنظیم خروجی تلفن‌کننده: سیم‌بندی دربازکن روی خروجی شماره یک تلفن‌کننده G1 Ultra انجام می‌شود. برای کنترل دربازکن لازم است خروجی روی حالت لحظه‌ای تنظیم شده باشد. پیش‌فرض کارخانه لحظه‌ایست؛ اگر بعد ازخرید دستگاه این تنظیم را تغییر داده‌اید، فرمول زیر خروجی یک G1 Ultra را از طریق صفحه کلید، به حالت لحظه‌ای برمی‌گرداند (از چپ به راست):

بیشتر بخوانید:  تنظیمات خروجی‌های تلفن‌کننده

 

۲- سیم‌بندی: سیم بندی رله 01+، دربازکن و G1 Ultra را طبق نقشه زیر انجام دهید (برای بزرگنمایی روی تصویر بزنید):

 اگر بارهای الکتریکی سلفی، نظیر موتور کنترل می‌شوند، لازم است یک وریستور مناسب، برای حذف پارازیت موازی کنتاکت رله قرار گیرد.
 مسئولیت رعایت اصول ایمنی و حفاظتی بر عهده نصب کننده است.

 اگر کنتاکت رله برق 220 ولت را کنترل می‌کند، برای جلوگیری از خطر برق‌گرفتگی، برد باید در داخل یک جعبه عایق قرار گیرد.

 

۳- برای اینکه بتوانید خروجی تلفن کنده را با اپلیکیشن کنترل کنید، لازم است شماره گوشی خود را در یکی از حافظه های یک تا ده G1 Ultra ذخیره کنید؛  ذخیره شماره در G1 از طریق صفحه‌کلید، طبق دستور زیر(از چپ به راست) انجام می‌شود: (راهنمایی‌های بیشتر در «دفترچه نصب و راه اندازی G1 Ultra» موجود است.)

۴- در اپلیکیشن کلاسیک SETUP، برای حافظه ای که شماره خود را در آن ذخیره نمودید، در بخش «دسترسی ها»، «کنترل سیستم» را فعال کنید. در این اپلیکیشن به طور پیش فرض امکان کنترل سیستم برای حافظه های 1 تا 4 روشن است. می‌توانید به دلخواه برای هر یک از ده حافظه اول این دسترسی را خاموش یا روشن کنید.

 ببینید: ویدئوی آموزشی نصب و استفاده از اپلیکیشن کلاسیک SETUP

  شماره‌های ذخیره شده در حافظه 21 تا 70 G1 می‌توانند با تک زنگ به سیم‌کارت G1 در را باز کنند. این شماره‌ها کنترل دیگری روی سیستم ندارند.

 
 
5- نصب اپلیکیشن و بازکردن در: بعد از انجام تمامی مراحل بالا، اپلیکیشن Z4 FARSI را نصب کنید و تنظیمات آنرا انجام دهید. 
 
 فیلم راهنمای نصب و تنظیم اپلیکیشن اندروید Z4 Farsi

 فیلم راهنمای استفاده از اپلیکیشن زد چهار فارسی (Z4 FARSI)
 

 بعد از انجام مراحل 1 تا 4، می‌توانید با دکمه  در اپلیکیشن Z4 فارسی، هر کجا که هستید دربازکن را کنترل کنید.

 

 

 در کاربردهای صنعتی، کنترل خروجی‌های G1 از طریق اپلیکیشن G1 pro و برای سیستم‌های قدیمی‌تر،از طریق اپلیکیشن G1+ نیز ممکن است.

 باز کردن در از طریق ریموت، با سیم‌بندی روی خروجی Z4 Ultra انجام می‌شود. در این حالت تنها به تهیه رله نیاز دارید و کنترل دربازکن به برد آنتن دهی ریموت محدود است.

بیشتر بخوانید:

 سیم‌بندی رله +01 برای کنترل دربازکن و وسایل برقی

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

درهمین زمینه