بازکردنِ در از طریق گوشی همراه  در سیستم حفاظتی کلاسیک، با اپلیکیشن Z4 Farsi انجام می‌شود. برای اتصال دستگاهِ دربازکن به تلفن کننده از رله کلاسیک +01 (تصویر زیر) استفاده کنید، که لازم است  به طور جداگانه تهیه شود؛ اپلیکیشن Z4 فارسی نیز به رایگان در بخش دانلود های وبسایت ارائه شده است. 

حال مراحل زیر را بترتیب انجام دهید:

۱- تنظیم خروجی تلفن‌کننده: سیم‌بندی دربازکن روی خروجی شماره یک تلفن‌کننده G1 Ultra انجام می‌شود. برای کنترل دربازکن لازم است خروجی روی حالت لحظه‌ای تنظیم شده باشد. پیش‌فرض کارخانه لحظه‌ایست؛ اگر بعد ازخرید دستگاه این تنظیم را تغییر داده‌اید، فرمول زیر خروجی یک G1 Ultra را از طریق صفحه کلید، به حالت لحظه‌ای برمی‌گرداند (از چپ به راست):

بیشتر بخوانید:  تنظیمات خروجی‌های تلفن‌کننده

 

۲- سیم‌بندی: سیم بندی رله 01+، دربازکن و G1 Ultra را طبق نقشه زیر انجام دهید (برای بزرگنمایی روی تصویر بزنید):

سیم بندی رله +01 کلاسیک برای کنترل دربازکن از طریق گوشی

 اگر بارهای الکتریکی سلفی، نظیر موتور کنترل می‌شوند، لازم است یک وریستور مناسب، برای حذف پارازیت موازی کنتاکت رله قرار گیرد.
 مسئولیت رعایت اصول ایمنی و حفاظتی بر عهده نصب کننده است.

 

 

۳- ذخیره شماره گوشی در G1: برای استفاده از اپلیکیشن Z4 farsi، لازم است شماره گوشی شما در یکی از حافظه‌های 1 تا 10 G1 ذخیره شده و در اپلیکیشن کلاسیک SETUP، دسترسی به «کنترل سیستم» برای آن حافظه روشن باشد. ذخیره شماره در G1 از طریق صفحه‌کلید، طبق دستور زیر(از چپ به راست) انجام می‌شود: (راهنمایی‌های بیشتر در «دفترچه نصب و راه اندازی G1 Ultra» موجود است.)

شماره حافظه (1 تا 10)
شماره تلفن

 دسترسی به کنترل سیستم به طور پیش‌فرض، برای حافظه 1 تا 4 G1 در اپلیکیشن کلاسیک SETUP روشن است.

 فیلم راهنمای استفاده از اپلیکیشن کلاسیک ستاپ (Classic SETUP)

 
 
 
۴- نصب اپلیکیشن و بازکردن در: بعد از انجام تمامی مراحل بالا، اپلیکیشن Z4 FARSI را نصب کنید و تنظیمات آنرا انجام دهید. 
 
 فیلم راهنمای نصب و تنظیم اپلیکیشن اندروید Z4 Farsi

 فیلم راهنمای استفاده از اپلیکیشن زد چهار فارسی (Z4 FARSI)
 

 بعد از انجام مراحل 1 تا 4، می‌توانید با دکمه  در اپلیکیشن Z4 فارسی، هر کجا که هستید دربازکن را کنترل کنید.

 

 

 شماره‌های ذخیره شده در حافظه 21 تا 70 G1 می‌توانند با تک زنگ به سیم‌کارت G1 در را باز کنند. این شماره‌ها کنترل دیگری روی سیستم ندارند.

 در کاربردهای صنعتی، کنترل خروجی‌های G1 از طریق اپلیکیشن G1 pro و برای سیستم‌های قدیمی‌تر،از طریق اپلیکیشن G1+ نیز ممکن است.

 باز کردن در از طریق ریموت، با سیم‌بندی روی خروجی Z4 Ultra انجام می‌شود. در این حالت تنها به تهیه رله نیاز دارید و کنترل دربازکن به برد آنتن دهی ریموت محدود است.

بیشتر بخوانید:

 سیم‌بندی رله +01 برای کنترل دربازکن و وسایل برقی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

درهمین زمینه