کنترل وسایل برقی از طریق گوشی همراه، با اپلیکیشن Z4 Farsi انجام می‌شود. برای این کار لازم است وسیله برقی را به کمک رله  کلاسیک 01 (تصویر زیر) به پایه خروجی تلفن کننده G1 Ultra متصل کنید. اپلیکیشن Z4 فارسی نیز به رایگان در بخش دانلود های وبسایت ارائه شده است. 

 

حال مراحل زیر را بترتیب انجام دهید:

۱- تنظیم خروجی تلفن‌کننده: سیم‌بندی دربازکن روی خروجی شماره چهار تلفن‌کننده G1 Ultra انجام می‌شود. برای کنترل وسیله برقی لازم است خروجی روی حالت روش- خاموش تنظیم شده باشد. پیش‌فرض کارخانه روشن-خاموش است؛ اگر بعد ازخرید دستگاه این تنظیم را تغییر داده‌اید، فرمول زیر خروجی چهار G1 Ultra را از طریق صفحه کلید، به حالت روشن-خاموش برمی‌گرداند (از چپ به راست):

بیشتر بخوانید:  تنظیمات خروجی‌های تلفن‌کننده

 

۲- سیم‌بندی: سیم بندی رله 01+، دربازکن و G1 Ultra را طبق نقشه زیر انجام دهید (برای بزرگنمایی روی تصویر بزنید):

 اگر بارهای الکتریکی سلفی، نظیر موتور کنترل می‌شوند، لازم است یک وریستور مناسب، برای حذف پارازیت موازی کنتاکت رله قرار گیرد.
 مسئولیت رعایت اصول ایمنی و حفاظتی بر عهده نصب کننده است.

 اگر کنتاکت رله برق 220 ولت را کنترل می‌کند، برای جلوگیری از خطر برق‌گرفتگی، برد باید در داخل یک جعبه عایق قرار گیرد.

 

۳- برای اینکه بتوانید خروجی تلفن کنده را با اپلیکیشن کنترل کنید، لازم است شماره گوشی خود را در یکی از حافظه های یک تا ده G1 Ultra ذخیره کنید؛  ذخیره شماره در G1 از طریق صفحه‌کلید، طبق دستور زیر(از چپ به راست) انجام می‌شود: (راهنمایی‌های بیشتر در «دفترچه نصب و راه اندازی G1 Ultra» موجود است.)

۴- در اپلیکیشن کلاسیک SETUP، برای حافظه ای که شماره خود را در آن ذخیره نمودید، در بخش «دسترسی ها»، «کنترل سیستم» را فعال کنید. در این اپلیکیشن به طور پیش فرض امکان کنترل سیستم برای حافظه های 1 تا 4 روشن است. می‌توانید به دلخواه برای هر یک از حافظه ها این دسترسی را خاموش یا روشن کنید.

 ببینید: ویدئوی آموزشی نصب و استفاده از اپلیکیشن کلاسیک SETUP

  شماره‌های ذخیره شده در حافظه 21 تا 70 G1 می‌توانند با تک زنگ به سیم‌کارت G1 در را باز کنند. این شماره‌ها کنترل دیگری روی سیستم ندارند.

 
 
5- نصب اپلیکیشن: بعد از انجام تمامی مراحل بالا، اپلیکیشن Z4 FARSI را نصب کنید و تنظیمات آن را انجام دهید. 
 
 فیلم راهنمای نصب و تنظیم اپلیکیشن اندروید Z4 Farsi

 فیلم راهنمای استفاده از اپلیکیشن زد چهار فارسی (Z4 FARSI)
 

 حال با زدن دکمه «خاموش» و «روشن» در اپلیکیشن Z4 farsi، وسیله برقی را خاموش یا روشن کنید.

 

 در کاربردهای صنعتی، کنترل خروجی‌های G1 از طریق اپلیکیشن G1 pro و برای سیستم‌های قدیمی‌تر،از طریق اپلیکیشن G1+ نیز ممکن است.

 سیم‌بندی رله +01 برای کنترل دربازکن و وسایل برقی

 

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

درهمین زمینه